انتخاب بلبرینگ مناسب

انتخاب بلبرینگ مناسب

ه‌طورکلی، بلبرینگ بهینه باید متناسب با ماهیت ماشین، منطقه داخل ماشین، مشخصات دوک، نوع بلبرینگ، سیستم روانکاری و سیستم محرک ماشین مورد نظر از طریق ملاحظات عمر طراحی، دقت، سرعت، استحکام و بحرانی انتخاب شود.

بلبرینگ‌ها در انواع، پیکربندی‌ها و اندازه‌های مختلف موجود هستند. هنگام انتخاب بلبرینگ مناسب برای کار خود، مهم است که چندین فاکتور خرید و تجزیه‌ و تحلیل را در ابزارهای مختلف در نظر بگیرید.

مشخصات بلبرینگ ها

هر نوع بیرینگ بر اساس طرح خود مشخصه‌ها و خواصی دارد كه آن را کم‌ و بیش برای یك كاربرد مناسب میكند. برای مثال، بلبرینگ‌ شیار عمیق می‌توانند بارهای شعاعی و محوری متوسط را تحمل كنند. اصطكاك در این بیرینگ‌ها كم بوده و امكان تولید آن‌ها با دقت زیاد و در طرح‌های كم سروصدا وجود دارد.

بنابراین این بیرینگ‌ها در الكتروموتور الكتریكی كوچك و متوسط به‌طور وسیع استفاده می‌شوند. رولربرینگ‌های كروی و توریدال می توانند بارهای سنگین را تحمل كنند و همچنین خودتنظیم می باشند (خود را با عدم هم‌راستایی بین شفت و نشیمنگاه تنظیم می كنند). این خواص آن‌ها برای كاربرد در صنایع سنگین درجایی كه بار سنگین، تغییر شكل شفت و عدم هم‌راستایی وجود دارد، مناسب می كند.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *