رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ سوزنی

خرید رولبرینگ سوزنی کوچک‌ترین و سبک‌ترین نوع رولبرینگ و بلبرینگ‌ها می‌باشد. این ویژگی به رولبرینگ سوزنی این قابلیت را می‌دهد تا برای کاربردهای خاصی مورداستفاده قرار بگیرند، به‌ویژه در مواردی که به وزن و فضای کمتری نیاز است.

همچنین رولبرینگ های سوزنی همان‌طور که گفته شد سطح تماس بیشتری با مسیر غلتش نسبت به دیگر بلبرینگ و رولبرینگ ها دارند و درنتیجه قابلیت تحمل بار بیشتری نیز دارند. رولبرینگ های سوزنی بیشتر در قطعات خودرو، پمپ ها، کمپرسورها و گیربکس ها استفاده می‌شود.

اکثر رولبرینگ های سوزنی شعاعی به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که نیروهای محوری بیش از ۵ درصد بار شعاعی را تحمل کنند. آن‌هایی که در کاربردهای شعاعی استفاده می‌شوند دارای غلتک‌هایی می‌باشند که موازی با شفت هستند.

رولبرینگ های سوزنی محوری یا کف گرد، آن‌هایی که برای بارهای محوری در نظر گرفته‌شده‌اند، دارای عناصر غلتان با محورهایی هستند که بر محور عمود هستند و به‌صورت شعاعی از آن امتداد می‌یابند.

تمام رولبرینگ های سوزنی به‌نوعی روان کننده برای کمک به دفع گرما و کاهش اصطکاک نیاز دارند. مقدار اصطکاک ناشی از بار حمل شده، نوع و اندازه رولبرینگ سوزنی، سرعت چرخش یاتاقان و ویژگی‌های روان کننده مورد استفاده است.

رولبرینگ های سوزنی، به‌ویژه آن‌هایی که رینگ‌های خارجی آن‌ها از فولادهای با استحکام بالا ساخته‌شده‌اند، می‌توانند شوک و لرزش را نیز سرکوب کنند.

رولبرینگ های سوزنی طوری طراحی‌شده‌اند که تحت حداقل بار کار کنند. رعایت نکردن این نکته ممکن است به دلیل اینرسی کم غلتک به مسیرهای غلتش آسیب برساند.

علاوه بر این، رولبرینگ های غلتکی سوزنی معمولاً برای بارهای ساکن مناسب نیستند. چنین بارهایی می‌توانند به عناصر غلتکی آسیب برسانند.

رولبرینگ ها به‌طورکلی به چهار دسته رولبرینگ استوانه‌ای، رولبرینگ مخروطی، رولبرینگ کروی و رولبرینگ سوزنی تقسیم می‌شوند.

خرید رولبرینگ سوزنی نوع خاصی از رولبرینگ ها می‌باشد که مانند تمامی رولبرینگ ها و بلبرینگ‌ها برای کاهش اصطکاک استفاده می‌شود. عناصر غلتان رولبرینگ سوزنی بلند و نازک مانند سوزن می‌باشند.

عناصر غلتان یاتاقان‌های غلتکی معمولی به‌صورتی هستند که فقط کمی بزرگ‌تر از قطر خود هستند و این در حالی است که عناصر غلتان رولبرینگ های سوزنی حداقل چهار برابر بزرگ‌تر از قطر خود هستند.

رولبرینگ سوزنی

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *