یاتاقان | خرید یاتاقان | یاتاقان سری UC

یاتاقان | خرید یاتاقان | یاتاقان سری UC

یاتاقان صنعتی از قطعاتی است که فشار وارد آمده به آن بصورت شعاعی و محوری میباشد. مواد به کار رفته در ساخت یاتاقان صنعتی آنقدر محکم و با دوام است که میتواند بارهای شعاعی و همچنین محوری وارد شده را به خوبی تحمل کند. یاتاقان در انواع مختلفی تولید میشود که هر یک در دستگاه و یا ماشین خاصی مورد استفاده قرار میگیرد. اگر بخواهیم به انواع یاتاقان تولید شده تا کنون اشاره کنیم باید به یاتاقان ساچمه ای، یاتاقان غلتکی، یاتاقان محوری غلتکی، یاتاقان غلتکی محوری، یاتاقان غلتکی مخروطی، یاتاقان مغناطیسی، یاتاقان عظیم و یاتاقان مخصوص ساختمان های ضد زلزله اشاره نمود. یاتاقان ها دارای بدنه ای از جنس چدن می باشند که بصورت هوزینگ محصور کننده اجزای داخلی یاتاقان شامل رینگ یاتاقان یا بلبرینگ یاتاقان، سیل ها، مکانیزم قفل شافت و روان کننده ها می باشد. یاتاقان ها در دسته بندی کلی به دو دسته یاتاقان های استاندارد و یاتاقان های خاص دسته بندی میشوند که موارد خاص آنها شامل کاربری های خاص صنعتی و راه آهن ها می باشد.

یاتاقان | خرید یاتاقان | یاتاقان سری UC

یاتاقان جزئی جدایی ناپذیر از دستگاه ها و ماشین آلات گوناگون است که امکان حرکت کردن دو و یا چند قطعه بر روی یکدیگر را فراهم میکند. یاتاقان باید برای به حرکت در آوردن دو قطعه مورد استفاده قرار بگیرد و عدم به کار گیری از آن میتواند منجر به سایش و خوردگی زود هنگام شود. یاتاقان تنها در یک مدل خاص تولید نمیشود و مدل های مختلفی از آن وجود دارد که هر کدام در یک دستگاه مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید یاتاقان

نکات زیادی را قبل از خرید یاتاقان باید مد نظر قرار دارد که البته کیفیت مهمترین نکته میباشد. همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد یاتاقان از قطعاتی است که بارهای شعاعی و همچنین محوری را تحمل میکند که از همین رو باید کیفیت بالایی داشته باشد. برخی یاتاقان ها در برندی خاص از کیفیت بالا و برخی دیگر کیفیت چندان مناسبی ندارند که در کوتاه مدت مجبور خواهید بود تا نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. برای خرید یاتاقان ابتدا اطلاعات کاملی را از برند یاتاقان بخصوص کیفیت آن بدست آورده و سپس خرید خود را انجام دهید. انتخاب یاتاقان که از کیفیت بالایی برخوردار باشد کاری دشوار و تخصصی است و متاسفانه بیشتر فروشگاه ها با سوء استفاده از بی اطلاعی مشتریان خود اقدام به عرضه یاتاقان با پایین ترین کیفیت میکنند. فروشگاه اینترنتی خرید بلبرینگ انصاری از فروشگاه های کاملا تخصصی در زمینه یاتاقان میباشد که میتوانید با اطمینان کامل از بابت کیفیت خرید خود را انجام داده و در محل تحویل بگیرید. برای خرید یاتاقان اگر فروشگاه خاصی را مد نظر ندارید میتوانید  از چندین فروشگاه استعلام قیمت دریافت کرده تا مناسبترین و منصفانه ترین قیمت را بیابید.

تنسایل مقاومتی یاتاقان

یاتاقان ها علاوه بر شکل ظاهری و نوع کاربری فاکتور های دیگری نیز برای انتخاب دارند که اغلب این فاکتور ها بیان گر مشخصات مکانیکی یاتاقان هستند. یکی از مهمترین این مشخصه ها تنسایل مقاومتی می باشد. تنسایل مقاومتی یاتاقان از جنس و متریال بکار رفته در تولید آن و همچنین عملیات حرارتی افزاینده آن ناشی می شود. تنسایل مقاومتی بالای یاتاقان ها توانایی آنها برای تعلیق بار بیشتر را افزایش می دهد هر چند در صورتیکه این تنسایل از میزان مشخصی افزایش پیدا کند جنس یاتاقان ترد تر شده و بر اثر ضربه در آستانه شکست قرار می گیرد. اغلب یاتاقان ها یا یاتاقان بلبرینگ ها بصورت یکپارچه تولید نمی شوند و دارای یک هوزینگ با درصد گربن بالا و از جنس چدن و دارای بخش اتصال دهنده یاتاقان به شافت هستند که از جنس فولادی بصورت یاتاقان ثابت و یا بلبرینگ انتخاب می شود.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *