فروش یاتاقان UCF

فروش یاتاقان UCF

خرید یاتاقان UCF نسبت به دیگر یاتاقان های شناخته شده دارای ظاهری متفاوت می باشد. این نوع یاتاقان به شکل مربعی بوده و قسمت پشت آن تخت می باشد و در چهار طرف آن چهار سوراخ وجود دارد. سوراخ های تعبیه شده در چهار طرف به دلیل قرار گیری پیچ و نصب بر روی دستگاه ها می باشد. برای مطالعه بیشتر درباره ی این محصول صنعتی ما را در این مقاله همراهی کنید.

 

خرید یاتاقان UCF دارای انواع مدل های مختلف بوده و ابعاد آن با توجه به نوع کار، میزان بار اعمالی متفاوت می باشد. هر چقدر بار بزرگ تر باشد، قطعا باید اندازه یاتاقان نیز افزایش پیدا کند.

شماره فنی یاتاقان از سه عدد تشکیل شده است که  هر چه اعداد بزرگ تر باشد به همان نسبت قطر شفت افزایش پیدا خواهد کرد. یاتاقان UCF در واقعی ترکیبی از بلبرینگ و یاتاقان می باشد و به همین علت است که به این نام شناخته می شود.

مثال های بیشتر در مورد شماره فنی یاتاقان های صنعتی:

عبارت UC مشخصه بلبرینگ و نیز F یاتاقان می باشد. دو عدد اول که در جلوی یاتاقان UCF نوشته می شود در واقع نشان دهنده بلبرینگ هم اندازه می باشد و عدد سوم در صورت تغییر نشان دهنده تغییر شکل یاتاقان می باشد. مثلا UCF203 و یا UCP204 هر دو دارای دو عدد یکسان بعد از نام خرید یاتاقان می باشند. این یعنی دو بلبرینگ هم اندازه و یکسان بوده و تغییر در عدد سوم باعث تغییر شکل یاتاقان و پوسته خارجی آن می شود.

برند های معروف یاتاقان صنعتی چیست؟

یاتاقان UCF موجود در شرکت به دو صورت ژاپنی و چینی بوده که عموما نوع ژاپنی تقریبا از کیفیت بالاتری برخوردار است و نیاز صنایع به دستگاه های حساس را برآورده خواهد کرد.

علاوه بر این، برند های FAG و  همچنین SKF نیز تولید کننده انواع یاتاقان های UCF در ابعاد و اندازه های مختلف می باشند.

از مهم ترین برند های ژاپنی تولید کننده این دسته از یاتاقان ها می توان به شرکت ASAHI و دیگر  FYH اشاره کرد. برند های LK و نیز BW نیز نوع چینی را شامل می شود.

انواع آن و مشخصه فروش یاتاقان UCF:

جنس بدنه انواع یاتاقان UCF به دلیل تحمل پذیری بار بالای آن از چدن خاکستری می باشد. با این وجود و با توجه شرایط کارخانه ها و نوع مواد استفاده شده در آنجا می توان از فلزات دیگر نیز در ساخت یاتاقان های دسته UCF نیز استفاده کرد.

انواع اکثر تفاوت های موجود در یاتاقان های UCF به دلیل تغییر در ابعاد آن می باشد و برندهای تولید کننده یاتاقان همگی از این استاندارد پیروی می کنند.

نکات لازم برای شناخت خرید یاتاقان صنعتی چیست؟

برای شناخت مشخصات  یاتاقان ها باید ابتدا بدانید که ابعاد و اندازه آن بر چه پایه ای می باشد و متناسب با آن، یاتاقان UCF مورد نظر خود را خریداری کنید.

از مهم ترین فاکتور های مهم در خرید یاتاقان های UCF توجه به قطر شفت می باشد که آن را با حرف d نشان می دهند و در شکل کاملا مشخص شده است. دومین فاکتور اضلاع مربعی یاتاقان UCF برای نصب بروی دستگاه می باشد که با حرف A مشخص شده است. سومین فاکتور فاصله دو پیچ در دو سمت راست و چپ برای نصب شدن بر روی دستگاه می باشد که با حرف E مشخص شده است.

این سه فاکتور مهمترین فاکتور ها برای ابعاد اصلی یاتاقان می باشد.با توجه به نوع و مدل یاتاقان ها باید به فاکتور های دیگر نظیر طول بلبرینگ و یاتاقان نیز توجه شود که می توان به G، L، Z و … اشاره کرد.

آشنایی با مهم ترین انواع یاتاقان های UCF:

از مهم ترین انواع یاتاقان UCF می توان به این موارد: UCF 201، UCF 202-10، UCF 205، UCF 208، UCF 305، Orient UCF، UCF Rs270، UCF Rs 580 اشاره کرد.

در ادامه ی این مطالب قصد داریم شما را با انواع مدل های مختلف UCF با ذکر ابعاد و اندازه های آن آشنا کنیم. ذکر این نکته خالی از لطف نخواهد بود که قطر شفت از روی عدد فنی یاتاقان قابل شناسایی می باشد. اگر دو رقم آخر را در عدد 5 ضرب کنید، قطر شفت بدست می آید. مثلا UCF 206 دارای قطری برابر با 6 در 5 یعنی 30 دارد.

فروش یاتاقان UCF

فروش یاتاقان UCF

از مزایا و شناخت یاتاقان UCF:

در این قسمت از مقاله به مزیت های شناخت این محصول صنعتی می پردازیم.

از مهم ترین مزیت ها و ویژگی های یاتاقان های دسته UCF می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استحکام بسیار بالا در برابر فشار های حداکثری به دلیل استفاده از چدن و فولاد سخت در ساخت پایه یاتاقان
  • طول عمر بالا
  • انجام تمامی سوراخ کاری و ماشینکاری به صورت یک بسته کامل و بدون نیاز به انجام کارهای عملی دیگر بر روی یاتاقان
  • تعویض آسان و راحت
  • قابلیت اطمینان بالا در هنگام قرارگیری در دستگاه های حساس
  • مقاوم در برابر اصطکاک و زنگ زدگی

برای اطلاع از سایر محصولات صنعتی شرکت فیدارگستر کافی است تا مقالات دیگر ما را که در این وب سایت در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم را مطالعه کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست اورید.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *