قیمت بلبرینگ یاتاقان

قیمت بلبرینگ یاتاقان

قیمت بلبرینگ یاتاقان با توجه به کارایی که دارد بسیار مناسب است همچنین این محصول صنعتی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که به منظور ثابت نگه داشتن اجزای چرخنده در یک مکان خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مقدمه ای در مورد قیمت  خرید بلبرینگ یاتاقان:

در تعریف دقیق تر می توان گفت، بلبرینگ یاتاقان با توجه به پایه ای که در ابعاد و اندازه های مختلف دارا می باشد، به منظور حفظ و هدایت اجزای مختلف متحرک مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به این کارایی ها قیمت بلبرینگ یاتاقان هم مناسب می باشد.

تا به حال یاتاقان های زیادی توسط شرکت های مطرح دنیا نظیر SKF، FAG و … ساخته و تولید شده اند که هر یک با توجه به مشخصه ای که دارد در یک دستگاه و ماشین خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه ی این مقاله به توضیحات بیشتری در مورد قیمت بلبرینگ یاتاقان خواهیم پرداخت.

آشنایی با اجزای اصلی تشکیل دهنده این محصول صنعتی:

این اجزا شامل: محور، توپی و زبانه شفت می باشد. خرید بلبرینگ های یاتاقان از جهت نیرو هایی که در چرخش قطعات تحمل می کنند به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: بلبرینگ یاتاقان شعاعی و محوری می باشد.

مهمترین فاکتور در تحمل پذیری این دسته از بلبرینگ ها، جنس مواد بکار رفته در این قطعات هستند. هر چقدر مواد با درجه کیفیت بالا در ساخت آنها استفاده شود قطعا قدرت و مقاومت آنها در برابر تحمل پذیری بار افزایش پیدا خواهد کرد.

جنس بدنه بلبرینگ یاتاقان به منظور استحکام پذیری بالا و همچنین حفظ این قطعه در برابر فشار های وارده از جهات مختلف از چدن سخت می باشد و به صورت هوزینگ می باشد.

معرفی انواع این محصول صنعتی:

در واقع یاتاقان ها شامل دو دسته لغزشی و غلتشی هستند که نوع غلتشی آن به نام بلبرینگ یاتاقان شناخته می شود. از انواع غلتشی می توان به مدل های بسیار پرکاربرد UCF، UCFA، UCFC، UCFL، UCFB، UCP و … اشاره کرد.

نوع لغزشی یاتاقان هم عموما در سه دسته جای می گیرد که می توان به نوع چشمی، دو تکه و adjustable اشاره کرد.

قیمت بلبرینگ یاتاقان از نظر شکل ظاهری:

جنس هوزینگ خرید بلبرینگ یاتاقان علاوه بر چدن یعنی فولاد با درصد کربن بالا می تواند از مواد دیگری نیز ساخته شود و از این رو یاتاقان های متعددی از نظر جنس تولید خواهند شد که هر یک ویژگی های مخصوص به خود را دارا می باشد و برای موارد خاصی با توجه به شرایط آن کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد که باید حتما در مورد آن بررسی های لازم صورت گیرد.

از مهمترین مواد می توان به فولاد خالص و استنلس استیل با توجه به درجه های مختلف اشاره کرد که تمامی این مواد از نقطه نظر شیمیایی و فیزیکی کاملا بررسی شده و استانداردهای لازم را حفظ می کنند.

اما هدف ما در این مقاله بررسی انواع بلبرینگ یاتاقان می باشد که برای ارتباط داشتن با شفت موتور و دیگر قسمت های متحرک از بلبرینگ های درون هوزینگ یاتاقان استفاده می کنند.

اطلاعاتی در مورد دسته بندی یاتاقان هوزینگ:

نام دیگر بلبرینگ یاتاقان همان یاتاقان هوزینگ می باشد. دسته بندی انواع مختلف این یاتاقان ها با توجه به شکل ظاهری هوزینگ آن ایجاد خواهد شد. در واقع هوزینگ همان قسمتی از یاتاقان می باشد که بلبرینگ در درون آن قرار می گیرد و با توجه به ساخت شرکت های مختلف اتصالات مختلفی برای آن طراحی و ایجاد شده است.

در مجموع دو نوع هوزینگ مختلف طراحی شده است که یکی به شکل گوی می باشد. یعنی دور تا دور بلبرینگ یاتاقان از گوی پوشیده شده است که با توجه به یک بسطی به بلبرینگ چفت می شود که می توان به یاتاقان های سری UC اشاره کرد.

نوع دوم آن که بیشتر مورد استفاده و شناخت افراد می باشد نوع هوزینگ پایه دار می باشد.

محصولات زیادی از این دسته طراحی و تولید شده است که همگی آنها دارای پایه با اشکال مختلف بوده و در تمامی قسمت های مختلف آن سوراخ به همراه تعداد زیادی پیچ و مهره وجود دارد. استفاده از نوع پایه دار برای اتصال یاتاقان به میز و سطوح صاف برای نصب بر روی شفت و … استفاده می شود.

عوامل مهم و تاثیر گذار در قیمت گذاری این محصول صنعتی:

وجود برند های مختلف به همراه ویژگی های مکانیکی متفاوت در بلبرینگ یاتاقان مانند دیگر محصولات صنعتی به طور مستقیم بر قیمت گذاری یاتاقان ها تاثیر خواهند گذاشت.

دو بخش جدایی ناپذیر این قطعه بلبرینگ ها و هوزینگ ها می باشند. استفاده از مواد با درجه کیفیت مختلف و جنس آنها هم در بلبرینگ تعبیه شده در یاتاقان و هم هوزینگ عامل دیگری در تغییرات قیمت گذاری به حساب می آید.

بر فرض مثال اگر جنس هوزینگ از چدن باشد قطعا قیمت بالاتری نسبت به نوع های دیگر خواهد داشت و یا استفاده از فایبرگلاس باعث کاهش اثرات شیمیایی نظیر زنگ زدگی و تجمع رسوبات بر روی خرید بلبرینگ یاتاقان خواهد داشت که همین موضوع باعث افزایش قیمت آن ها می شود.

از مهم ترین برند های تولید کننده این قطعه صنعتی که نسبت به دیگر برند ها میزان فروش بالاتری دارد می توان به: انواع مدل بلبرینگ INA، انواع مدل بلبرینگ SKF , حتی نخ نسوز اشاره کرد.

اکثر محصولات تولید شده از جمله زنجیر صنعتی در شرکت های ذکر شده دارای دقت بسیار بالا با کیفیت بسیار بالا می باشند که قیمت آن ها با توجه به دوام پذیری خوب آن بسیار مطلوب می باشد. علاوه بر آن شرکت فیداراویل در بخش توزیع انواع گریس ها و انواع روغن های صنعتی می باشد.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *