افزایش قیمت بلبرینگ بعد از جنگ روسیه و اوکراین

افزایش قیمت بلبرینگ بعد از جنگ روسیه و اوکراین

افزایش قیمت  خرید بلبرینگ بعد از جنگ روسیه و اوکراین

جنگ روسیه و اوکراین تاثیر بسزایی بر قیمت بلبرینگ ها و اجزای مرتبط گذاشته است، این مبحث توسط تحلیلگرانی که وضعیت فعلی صنعت بلبرینگ را در سراسر جهان ارزیابی کرده اند بیان شده است. از مارس تا آوریل، برخی از تولید کنندگان جهانی بلبرینگ از جمله تولید کنندگان بزرگتر در چین قیمت ها را بطور میانگین تا 8 درصد افزایش داده اند. بر اساس آمارهای موجود، قیمت بیش از 60 نوع ماده اولیه مختلف طی یک ماه گذشته افزایش یافته است بطور کلی قیمت ها بین 1480 دلار در هر تن افزایش پیدا کرده است که بیشترین افزایش تا 21500 دلار در تن رسیده و با توجه به شرایط متشنج ناشی از شرایط جنگی، قیمت گاز طبیعی و برق نیز بالا رفته و قیمت نفت خام به رکورد هشت ساله جدیدی رسیده است.

افزایش قیمت نفت همچنان باعث افزایش هزینه های حمل و نقل می شود و در نتیجه شرکت های دریایی این روند را دنبال می کنند هزینه ترانزیت از طریق کانال سوئز از اول ماه مه افزایش یافته است، که سومین افزایش در سال 2022 است. این شامل 20 درصد هزینه اضافی برای هزینه عبور کشتی های کانتینری در جهت شمالی (دریای سرخ → دریای مدیترانه) است

طبق منابعی از چین، تعداد بیشتری از تاسیسات تولید بلبرینگ های متوسط و کوچک در چین تصمیم به توقف فعالیت خود گرفته اند که همین امر در آینده نزدیک منجر به کمبود بلبرینگ ها در بازار خواهد شد. در حال حاضر، افزایش قیمت محصولات در بازار بلبرینگ چین (داخلی) از 5 درصد فراتر رفته است و بیشترین افزایش قیمت برای بسیاری از برندهای بلبرینگ داخلی به 10 درصد رسیده است همچنین به گفته تحلیلگران، این وضعیت تنها در ابتدای سه ماهه دوم است و افزایش قیمت ها احتمالا در اواسط سال از 13 درصد فراتر می رود و ممکن است در طول سال به 20 درصد برسد.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *