رولبرینگ بشکه‌ای

رولبرینگ بشکه‌ای

رولبرینگ بشکه‌ای

از انواع رولبرینگ ها می توان به رولبرینگ های بشکه‌ای اشاره کرد. این مدل رولبرینگ ها دو ردیف المان های غلتان به صورت کروی شکل دارند. در این نوع رولبرینگ علاوه بر ظرفیت خوب بار شعاعی قابلیت پوشش ناهم محوری هم دارند. منظور از این قابلیت این است که زمانی که ناهم محوری پدید می آید یک دوران نسبی در کنس خارجی نسبت به کنس داخلی و غلتک ها اتفاق خواهد افتاد. این دوران نسبی در رولبرینگ های بشکه‌ای می تواند ناهم محوری ها را تا 4 درجه جبران کند.
دقت کنید که این نوع رولبرینگ از نوع رولبرینگ های خود تنظیم هستند. می توان مفهوم این ویژگی را از نام آن متوجه شد ولی برای توضیح بیشتر می توان گفت که رینگ های خارجی که در این نوع رولبرینگ قرار دارد همانند رینگ هایی است که در بلبرینگ های خودتنظیم قرار گرفته است. به همین صورت موجب می شود که این مدل رولبرینگ ها خود را با وضعیت همراستایی که وجود دارد تطبیق دهد یا به نوعی تنظیم کند. این کاربرد می تواند در بسیاری از زمینه ها کارایی داشته باشد.
مهمترین ویژگی مربوط به رولبرینگ های بشکه‌ای میزان تحمل بالای آنها در حرکت بارهای سنگین معرفی می شود. این نوع رولبرینگ ها استحکام بالایی دارند و در بسیاری از اوقات در صنعت مربوط به ماشین آلات معدنی و صنایع مربوط به غلتک های بزرگ استفاده خواهند شد.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *