کاربرد انواع بلبرینگ استیل

کاربرد انواع بلبرینگ استیل

کاربرد انواع خرید بلبرینگ استیل

بلبرینگ استیل نسبت به دیگر بلبرینگ ها دو فاکتور بسیار مهم دارد، یکی عدم زنگ زدگی در شرایط های مختلف محیطی و دیگری قدرت بسیار بالای آن در برابر عدم خوردگی فلز بلبرینگ می باشد.

استفاده از آلیاژهای فولادی با قابلیت عدم زنگ زدگی یکی از مهمترین مواد در ساخت این قطعه به حساب می آید که می تواند طول عمر قطعه را بسیار بالا برده و نیاز به تعویض و تعمیر قطعه را بسیار کاهش دهد.

خرید بلبرینگ استیل از آلیاژهای متفاوتی تشکیل شده است که یکی از آنها فولاد بوده و دیگری کروم می باشد. درصد بسیار کمی از کروم در این قطعه، خوردگی فلز را تقریبا به صفر می رساند.

نحوه عملکرد آن بدین گونه می باشد که کل سطح بلبرینگ استیل را با فلز کروم می پوشانند.

انجام این کار باعث محافظت کامل آهن بلبرینگ شده و آن را نسبت به اکسید شدن مقاوم می کند و تا زمانی که کروم بر روی سطح خارجی بلبرینگ وجود دارد، خورده و زنگ زده نمی شود.

برای افزایش مقاومت تحمل بلبرینگ استیل علاوه بر مواد گفته شده می توان از فلز نیکل هم استفاده کرد. بسیاری از شرکت های مطرح جهان این کار را انجام می دهند و با اضافه کردن نیکل قدرت تحمل بلبرینگ را افزایش داده و آن را برای کار در شرایط اکسید کنندگی بالا حفظ و ایمن می کنند

. یکی دیگر از مزایای اضافه کردن نیکل، بالا بردن انعطاف فلز و عدم خشک شدگی آن می باشد که بازدهی بلبرینگ استیل را بالاتر خواهد برد و بالطبع هزینه قطعه را نیز افزایش خواهد داد.

البته نیازی هم به انجام این کار نخواهد بود و با اضافه کردن این ماده به ترکیب قدرت تحمل قطعه در برابر آسیب های احتمالی بسیار کم بسیار بالا خواهد رفت.

کاربرد انواع بلبرینگ استیل

انواع مدل های خرید بلبرینگ استیل

دو نوع مدل برای بلبرینگ استیل قابل تعریف می باشند که هر کدام ویژگی ها و مشخصات مخصوص به خود را دارا می باشد و برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار می گیرند.

این دو مدل عبارتند از: بلبرینگ استیل نگیر و بلبرینگ استیل بگیر می باشند.

تفاوت این دو نوع بلبرینگ در کاور آنها می باشد و نوع بگیر آن دارای کاور پلاستیکی بوده و نوع نگیر آن از فلز می باشد.

علاوه بر این تقسیم بندی، بر مبنای جنس مواد بکار رفته در ساخت این قطعه دو نوع استیل دیگر هم قابل تعریف می باشند که می توان به: بلبرینگ های استیل نمره 304 و 316 اشاره کرد.

از مشخصات اصلی بلبرینگ استیل 304 مقاوم بودن آن در برابر رطوبت و همچنین خوردگی فلز می باشد و جز مدل نگیر به حساب می آید.

بلبرینگ 316 یکی دیگر از پرکاربردترین بلبرینگ های استیل به حساب می آید که تمامی ویژگی های نوع قبل را دارا بوده و علاوه بر آن مقاوم در برابر اسید نیز می باشد.

در برخی از شرکت های معتبر نظیر SKF به منظور بالا بردن طول عمر بلبرینگ در کارخانجات با دماهای بالا نظیر ذوب آهن، فولاد سازی و … فلز دیگری را به ترکیبات بلبرینگ استیل اضافه می کنند که این ماده همان فلز آلومینیوم می باشد.

از این رو مدل های مختلفی برای این قطعه قابل تعریف خواهد بود که هر کدام مزایا و معایب خود را دارا می باشند.

البته این موضوع را باید بدانید که بلبرینگ استیل در مقایسه با دیگر بلبرینگ ها، وزن کمتری دارد. داشتن وزن کم باعث خواهد شد که قدرت تحمل بار کاهش یابد و این یکی از موضوعاتی است که در خرید بلبرینگ استیل باید مورد توجه قرار گیرد.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *