یاتاقان محوری چیست و چقدر اهمیت دارد؟

یاتاقان محوری چیست و چقدر اهمیت دارد؟

همه چیز در مورد یاتاقان محوری:

یکی از انواع خرید یاتاقان های مورد استفاده ی امروزه در صنایع مختلف, یاتاقان محوری می باشد. در واقع تمامی یاتاقان ها تکیه گاه کامل اجزای چرخ دنده ها هستند همچنین اگر بخواهیم آن را تعریف کنیم می توانیم بگوییم وسیله ای می باشد که باعث ایجاد حرکت نسبی در میان دو قطعه یا بیشتر می شود. انواع یاتاقان ها را می توان بر اساس کارایی و حرکت آنان همچنین جهت بار های اعمالی دسته بندی کرد که هر یک بر اساس ویژگی منحصر به فرد خود از دیگری متفاوت می باشد. در ادامه قصد داریم تا بیشتر با یاتاقان های محوری آشنا شویم.

این یاتاقان که به آن یاتاقان غلتکی نیز می گویند توانایی تحمل بار محوری بالایی را دارد. همچنین در بین چرخ دنده ها همانند سیستم انتقال قدرت عمل می کند.
می توان گفت یاتاقان ها تنها به دو صورت بار گذاری می شوند که شعایی و محوری می باشند به علاوه ممکن است که بارگذاری ترکیبی از هر دو یعنی هم شعایی و هم محوری باشد. در واقع می توان گفت که چرخ های ماشین شما همانند یاتاقان های بزرگ کار می کنند.

انواع یاتاقان ها

از انواع یاتاقان ها می توانیم به یاتاقان ساچمه ای, یاتاقان غلتکی-محوری, یاتاقان لغزشی،یاتاقان طولی-ساچمه ای, یاتاقان محوری-ساچمه ای و در آخر یاتاقان غلتکی-مخروطی اشاره کنیم.
در هنگام خرید یاتاقان محوری باید توجه ی ویژه ای داشت تا با توجه به نیاز خود یاتاقان درست را خریداری کرد که نیاز شما را رفع کند زیرا همان طور که در بالا شرح داده شد یاتاقان ها انواع مختلفی دارند. از نکات دیگر که باید به آن توجه کرد این است که این محصول را از شرکت معتبر و معروف خریداری کنید زیرا در غیر این صورت صدمه جبران ناپذیری وارد می کند و هزینه آن نیز بالا بوده است.

اهمیت انتخاب یاتاقان با کیفیت

خرید یاتاقان ها از قطعات بسیار مهم و حساس صنعتی محسوب می شوند.

در صورتی که از خرید یاتاقان های بی کیفیت برای دستگاه های صنعتی استفاده شود ، اگر یاتاقان ها دچار خرابی و یا شکستگی شوند ، کارکرد کل دسستگاه صنعتی مختل می شود.

تعمیر و یا تعویض دستگاه های صنعتی نیز برای صاحبان صنعت ضرر و زیان سنگینی به همراه خواهد داشت.

در نتیجه باید در انتخاب و خرید این قطعه صنعتی بسیار دقت کرده و با کیفیت ترین برند ها را خریداری نماییم.

بازرگانی بلبرینگ فیدارگستر یکی از شرکت های موفق و معتبر در زمینه توزیع انواع یاتاقان ها ،زنجیر صنعتی ،روغن صنعتی ، نخ نسوز می باشد همچنین نسبت به شرکت های دیگر قیمت محصولات اش مقرون به صرف تر است زیرا جلب رضایت و حمایت مشتریان را سر لوحه ی خود قرار داده است به علاوه این شرکت سابقه ی دراز مدت و درخشانی در زمینه توزیع محصولات خود را دارد. شرکت فیدارگستر تمامی محصولات خود را نه تنها به تهران بلکه به سراسر ایران در تمامی نقاط ایران در کوتاه ترین زمان ممکن ارسال می کند. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و خرید این محصول کافی است تا با مشاوران ماهر و خبره ما تماس حاصل فرمایید.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *