بلبرینگ سوزنی

بلبرینگ سوزنی

تعریف خرید بلبرینگ سوزنی:

بلبرینگ ها را با نام یاتاقان های توپی نیز می شناسند به این صورت که بلبرینگ ها و یاتاقان ها هر دو از یک خانواده هستند. بلبرینگ ها یکی از اصلی ترین و مهم ترین قطعات در صنعت می باشند که در چرخش وسایل مکانیکی کاربرد وسیعی دارند و از اصطکاک و خوردگی جلوگیری می نمایند.

بلبرینگ های سوزنی یکی از انواع بلبرینگ ها می باشند که جنس آن ها از فولاد بوده و دارای قطر بسیار کم و ضخامت پایین هستند اما تحمل بار فوق العاده ای را دارا می باشند.

این نوع بلبرینگ یک نوع خاصی از بلبرینگ ها هستند که از ساچمه هایی تشکیل شده اند که شکل استوانه ای طولانی و نازک شبیه سوزن می باشند.

این نوع بلبرینگ به دو صورت با حلقه داخلی و یا بدون آن کاربرد دارد که استفاده بدون حلقه فضای مورد استفاده رولبرینگ را کاهش می دهد و استفاده با حلقه داخلی در حالت هایی که ماشین کاری شفت غیر اقتصادی است کاربرد دارد.

بلبرینگ سوزنی

بلبرینگ سوزنی

توضیحات اجمالی در مورد این نوع بلبرینگ:

هنگامی که شما نیاز به کاهش اصطکاک بین دو قسمت متحرک دارید اما برای انجام این کار فضای بسیار محدودی دارید، یک بلبرینگ سوزنی ممکن است فقط چیزی است که شما دنبال آن هستید. یک بلبرینگ سوزنی یک غلتک است که طول آن حداقل چهار برابر قطر آن است. با وجود سطح مقطع پایین آن، سطح بالایی از غلتک سوزن اجازه می دهد تا آنها را برای حمایت از بارهای شعاعی بسیار بالا است.

آنها معمولا از یک قفس تشکیل شده اند که حاوی غلطک های سوزنی و بیرونی است که بعضی اوقات خود مسطح است. یاتاقان اغلب می تواند در دو ترتیب مختلف یافت می شود. اول، یک ترتیب شعاعی است که در آن غلتک ها به موازات شفت عمل می کنند. دومین ترتیب حالتی است که در آن غلتک ها در یک الگوی شعاعی مسطح قرار گرفته و عمود بر شفت قرار دارند.

این یاتاقان ها اغلب در برنامه های کاربردی خودرو مانند چرخش انگشتی شلاق، پمپ، کمپرسور و انتقال استفاده می شود. شفت درایو یک وسیله نقلیه با محرک عقب معمولا دارای حداقل هشت سیلند (چهار در هر مفصل U) و اغلب بیشتر، اگر به خصوص طولانی است، و یا در دامنه های شیب دار عمل می کند.

این نوع بلبرینگ با یاتاقان با غلتک استوانه ای است که قطر آنها نسبت به طول آنها کم است. پروفیل غلتکی،مسیریابی تغییر می کند و باعث می شود تا طول عمر بلبرینگ افزایش یابد.

این نوع بلبرینگ در بسیاری از طرح های مختلف، سری و در طیف گسترده ای از اندازه، که آنها را برای طیف گسترده ای از شرایط عملیاتی و برنامه های کاربردی مناسب است.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *