سیر تا پیاز بلبرینگ ها

سیر تا پیاز بلبرینگ ها

سیر تا پیاز بلبرینگ‌ها

بلبرینگ‌ها جزء زیر مجموعه بیرینگ‌های غلطشی هستند و به طور کلی تمام بیرینگ‌های غلتشی از دو عدد رینگ و مجموعه‌ایی از اجزاء غلتنده که در مسیر مشخصی داخل رینگ‌ها حرکت می‌کنند.

سیر تا پیاز بلبرینگ ها

تشکیل شده‌اند. شکل‌های استاندارد این اجزاء شامل ساچمه، رولر استوانه‌ی، رولر سوزنی، رولر مخروطی، رولر بشکه‌ایی متقارن و رولر بشکه‌ایی نامتقارن می‌باشند. لطفاً با ما همراه باشید تا سیر تا پیاز بلبرینگ‌ها را مطالعه کنید.

روش ساخت بلبرینگ و رولبرینگ ها

در بیرینگ‌های غلطشی اکثر رینگ‌ها و اجزای غلطتنده را از فولاد‌های کروم دار می‌سازند که توانایی سختی‌پذیری تا مغز قطعه را داشته باشند. در بعضی موارد نیز از فولاد‌های سخت شونده سطحی استفاده می‌گردد. البته لازم به ذکر است که شرکت‌های سازنده بلبرینگ و رولبرینگ این را به صورت یک راز پیش خود محفوظ کردند و هیچگاه اطلاعات دقیق آلیاژ فولاد بکار رفته در محصولات‌شان را افشا نمی‌کنند.

سیر تا پیاز بلبرینگ ها

انواع شکل ساچمه و رولر در بلبرینگ‌ها و رولبرینگ‌ها
رولر بشکه‌ایی نامتـــقارن در رولبرینگ‌ها

1.رولر بشکه‌ایی متقارن در رولبرینگ‌هارولر سوزنی در رولبرینگ‌هارولر استوانه‌ایی در رولبرینگ‌ها

2.رولر مخروطی در رولبرینگ ها

3.ساچمه در بلبرینگ‌ها

اطلاعات بیشتر در مورد بلبرینگ‌های تماس زاویه‌ایی

بلبرینگ ها‌ی تماس زاویه‌ایی یک ردیفه خیلی بهتر از بلبرینگ‌های شیار دار قادر به تحمل بار‌های محوری بالا می‌باشند بلبرینگ‌های تماس زاویه‌ایی یک ردیفه به شکل O، X یا پشت سر هم مونتاژ می‌شوند که به این چیدمان‌ها به اصطلاح طرح عمومی گفته می‌شود.

بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ کف گردقادر به تحمل نیرو‌های محوری زیاد هستند امـــا این بلبرینگ‌ها اصلاً قادر به تحمل نیرو‌های شعاعی نیستند پس در هیچ شرایطی بلبرینگ‌های کف گرد نباید تحت اثر نیروی شعاعی قرار بگیرند.

تفاوت بلبرینگ‌های کف گرد یکطرفه و دوطرفه در جهت تحمل بار محوری آن‌ها است به این صورت که بلبرینگ‌های کف گرد دو طرفه قادر به تحمل بار محوری هم از جهت بالا و هم از جهت پائین هستند امــــا بلبرینگ‌های کف گرد یک طرفه فقط قادر به تحمل بار محوری از یک سمت می‌باشند.

برای اطلاعات بیشتر مانند یاتاقان ها و کریس وروغن و لاینربیرینگ سایت ما را دنبال کنید.

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *