بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه چیست؟

بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه چیست؟

بلبرینگ شیار عمیق چیست؟

بلبرینگ شیار عمیق یک شیار دایره ای شکل عمیق دارد که شعاع آن با شعاع ساچمه ها برابر است. و به دلیل مشخصه های ساختمان ساده، تحمل بار محوری و شعاعی، نگهداری آسان، سرعت بالای گردش از کاربردی ترین و پر استفاده ترین بیرینگ ها در صنایع است و می تواند در شرایط دشوار به خوبی کار کند. یکی دیگر از دلایل محبوبیت این نوع بیرینگ هزینه کم و مقرون به صرفه بودن آن است.

محدوده تولیدات بلبرینگ شیار عمیق کدام اند؟ محدوده تولیدات بلبرینگ شیار عمیق در نوع یک ردیفه و دو ردیفه می باشد. که در زیر به طور کامل آن ها را توضیح داده ایم.

بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه

بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه (Single row deep groove ball bearings) در صنایع کاربرد زیادی دارد. در میان انواع بلبرینگ ها این بیرینگ بیشترین کاربرد را دارد زیرا از نظر هزینه و کارکرد بسیار مقرون به صرفه هستند. این بلبرینگ شیار عمیق تک ردیفه هم بار شعاعی و هم بار محوری را از هر دو جهت تحمل می کند، زیرا شکل هندسی کاملی دارند و شیار ساچمه آن عمیق و پیوسته می باشد. ویژگی های خاص این بلبرینگ عبارت اند از:

طراحی ساده
تفکیک ناپذیر بودن
مناسب بودن آن برای سرعت بالا
محکم بودن در حین کارها
عدم نیاز به تعمیر و نگهداری
تحمل بار شعاعی در سرعت های بالا (به دلیل همخوانی دقیق بین شیار و ساچمه های بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه )

طرح های تولید بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه

این نوع بلبرینگ دارای حفاظ فلزی با پسوند Z و 2Z که با حلقه داخلی بلبرینگ فاصله دارد، وابسته به سری و ابعاد بلبرینگ تولید می شوند.
این حفاظ فلزی در دو طرف است و داخل آنها با گریس پر شده. معمولا در جاهایی که رینگ داخلی باید بچرخد به کار میروند زیرا چرخش رینگ خارجی در سرعت بالا، امکان دارد موجب خروج گریس از بلبرینگ شود. همچنین به دلیل اینکه گریس دارند، نباید قبل از نصب گرم شوند یا شسته شوند.

بلبرینگ شیار عمیق کاسه نمد دار با اصطکاک کم، به طوری که سرعت بیرینگ می تواند همانند سرعت آن با کاسه نمد فلزی باشد. که دارای پسوند های RSL، 2RSL یا RZ، 2RZ با توجه به سری و ابعاد بلبرینگ تولید می شوند.
این نوع بدون تماس است و یک شکاف باریک با استوانه رینگ داخلی تشکیل می دهد(در واقع یعنی اینکه فاصله کاسه نمد با حلقه داخلی بسیار کم است.)، به همین دلیل خاصیت آب بندی را بالا میبرد.

کاسه نمد آن از یک لاستیک مصنوعی است که با یک واشر فلزی تقویت شده است.

بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه با آب بند تماسی، دارای پسوند RS1، 2RS1 تولید می شوند.
آب بند این نوع بلبرینگ شیار عمیق، بدون تغییر شکل رینگ خارجی در فرو رفتگی رینگ خارجی نصب می شود و به خوبی آن را آب بندی می کند.

البته یک مشکل بلبرینگ شیار عمیق آب بند شده این است که در شرایط بد مثل سرعت بالا یا دمای بالا گریس آنها ممکن است از سمت رینگ داخلی به خارج نشت کنند. در این حالت باید در طراحی چیدمان آنها تمهیدات خاصی را در نظر گرفت.

بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه با جای خار (رینگ نگهدارنده)، وجود این خار روی بلبرینگ طراحی چیدمان را ساده می کند، فضای اشغالی کمتری می خواهند و از لحاظ محوری محکم تر می شود. این نوع بلبرینگ با پسوند NR در شماره فنی بلبرینگ مشخص می شود.

بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه، که به صورت دوتایی استفاده می شود
چه زمانی از بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه دوتایی استفاده می کنیم؟ زمانی که قدرت یک بیرینگ برای تحمل بار کافی نباشد، یا زمانی که باید شفت از دو طرف با لقی مشخص مهار شود، از دوتا بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه استفاده می شود.

یه ویژگی خوبی که این بلبرینگ دارد این است که هنگام ساخت جفت می شوند و هر دوتا بیرینگ با هم مطابقت دارند،لذا پس از نصب بار به صورت یکنواخت روی دو بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه توزیع می شود و نیازی به حلقه میانی و دیگر تجهیزات مشابه ندارد.

بسته به نوع کاربرد، سه حالت برای قرار گیری بلبرینگ ها وجود دارد:

پشت سر هم، که بار محوری را از یک طرف تحمل می کند.
پشت به پشت، که بار محوری را از هر دو طرف تحمل می کند.
جلو به جلو، از هر دو طرف بار محوری را تحمل می کند.
چیدمان پشت به پشت بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه استحکام زیادی دارد، برای خنثی کردن بارهای ممان بسیار مناسب است. اما چیدمان جلو به جلو که مثل چینش پشت به پشت بار محوری را از هر دو سمت تحمل می کند، برای ممان مناسب نیست چون استحکام آن کمتر از حالت پشت به پشت.

لقی داخلی: لقی داخلی به صورت استاندارد، با لقی شعاعی نرمال تولید می شوند. اکثر بلبرینگ های شیار عمیق یک ردیفه با لقی داخلی بزرگتر با پسوند C3 و یا لقی داخلی کمتر با پسوند C2 یا لقی زیاد با پسوند C4،C5 موجود می باشند.

لقی شعاعی داخلی کمتر از نرمال :C3،C2

C3 لقی شعاعی بیشتر از :C4

C4 لقی شعاعی بیشتر از:C5

بار حداقل: هنگام راه اندازی در دمای پایین ممکن است به بار حداقل بیشتری نیاز باشد، معمولا وزن اجزا و قطعات چیدمان به همراه بار های خارجی از بار حداقل مورد نیاز بیشتر است. در غیر این صورت بلبرینگ باید تحت بار شعاعی اضافی قرار گیرد، این کار میتوان با تنظیم رینگ داخلی و خارجی نسبت به هم و یا با استفاده از فنر پیش بار محوری ایجاد کرد.

قفسه ها:

قفسه از جنس ورق فولادی پرسکاری شده و مرکز شده نسبت به ساچمه ها، بدون پسوند
قفسه از جنس ورق برنجی پرسکاری شده و مرکز شده نسبت به ساچمه ها، با پسوند Y
قفسه از جنس ورق فولادی و مرکز شده نسبت به ساچمه ها، بدون پسوند
قفسه از جنس برنجی ماشینکاری شده و مرکز شده نسبت به ساچمه ها، با پسوند M
قفسه برنجی ماشینکاری شده و مرکز شده به رینگ خارجی، با پسوند MA
قفسه فیبری و مرکز شده نسبت به ساچمه ها، با پسوند TN9
عدم همراستایی بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه

این بیرینگ توانایی محدودی در تحمل عدم همراستایی دارد و به موارد زیر بستگی دارد:

لقی داخلی شعاعی در حین کار
ابعاد بلبرینگ
طرح داخلی آن
نیروها و گشتاورهای اعمال شده به بلبرینگ
چون ارتباط بین این عوامل بالا پیچیده است مقدار مشخصی را برای عدم همراستایی نمی توان مشخص کرد، ولی وابسته به هر کدام از تاثیر عوامل بالا، عدم همراستایی زاویه ای مجاز بین 2 تا 10 کمان می باشد.

بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه
بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه از نظر طراحی مشابه بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه می باشد. این بلبرینگ توانایی تحمل بار محوری از هر دو جهت و تحمل بار شعاعی از هر دو جهت را دارد. این نوع بیرینگ زمانی کاربرد دارد، که ظرفیت حمل بار بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه کافی نمی باشد.

بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه کمی پهنای بیشتری نسبت به بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه دارد، اما ظرفیت حمل بار آن به طور قابل توجه ای بیشتر از بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه است.

ترتیب قرار دهی بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه

این بلبرینگ برای چیدمان هایی که بلبرینگ یک ردیفهف برای تحمل بار کافی نباشد، استفاده می شود. به سه صورت زیر چیده می شود:

حالت پشت به پشت
حالت پشت سر هم
حالت جلو به جلو
حالت پشت سرهم با پسوند DT، می تواند بار محوری را از یک سو تحمل کند. حالت پشت به پشت و جلو به جلو با پسوند DB، می توانند بار محوری را از هر دو طرف تحمل کنند.

پس در چیدمان پشت به پشت و جلو به جلو، استحکام بار محوری بیشتر از چیدمان پشت سرهم است، بنابراین جهت خنثی نمودن بار ممان می توان از این دو چیدمان استفاده کرد.

لقی داخلی و بار حداقل: لقی داخلی و حداقل بار بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه دقیقا مانند لقی داخلی بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه می باشد، که کمی عقب تر درباره آن صحبت کردیم.

نکته: هنگامی که در راه اندازی بلبرینگ بیشتر از بار حداقل نیاز داشته باشیم، بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه باید تحت بار شعاعی اضافی قرار بگیرد.

قفسه ها: قفسه این بیرینگ از جنس فیبری، مرکز شده نسبت به ساچمه ها می باشد. با پسوند TN9 در جلوی شماره فنی بلبرینگ مشخص می شود.

 

بلبرینگ

بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه با شیار جازنی ساچمه

این نوع بلبرینگ دارای دارای شیار در رینگ داخلی و خارجی است. به همین دلیل می توان ساچمه های بیشتر و بزرگتری، نسبت به بلبرینگ شیار عمیق معمولی در آن جا داد.

بار شعاعی بیشتری را نسبت به بلبرینک شیار عمیق معمولی تحمل می کند. اما ظرفیت حمل بار آن کمتر است و همچنین سرعت بلبرینگ شیار عمیق استاندارد را ندارد.

این بلبرینگ به صورت های زیر تولید می شود:

بلبرینگ با شیار جازنی بدون کاسه نمد

بلبرینگ شیار عمیق با شیار جازنی و حفاظ فلزی در یک یا دو طرف بلبرینگ با پسوند Z و 2Z در شماره فنی
بلبرینگ با شیار جازنی و شیار محیطی بر روی رینگ خارجی، که با پسوند N مشخص می شود
لقی داخلی: دارای لقی داخلی همانند بلبرینگ شیار عمیق یک ردیفه می باشد

بار حداقل: مقدار بار حداقل برای این بلبرینگ ها باید به اندازه ای باشد، که از لغزش ساچمه ها بر روی شیار ممانعت کند

قفسه ها: بلبرینگ شیار عمیق با شیار ساچمه زنی با قفسه پرچ شده و فولادی، مرکز شده نسبت به ساچمه ها، بدون پسوند در شماره فنی بلبرینگ تولید می شوند

بلبرینگ شیار عمیق از فولاد ضد زنگ

این بلبرینگ در مقابل خوردگی ناشی از رطوبت و مواد دیگر مقاوم است. می تواند بار محوری را از هر دو جهت به همراه بار شعاعی تحمل کند حتی در سرعت های بالا هم، می تواند بار شعاعی و بار محوری را تحمل کند.

بلبرینگ شیار عمیق از فولاد ضد زنگ در طرح های زیر تولید می شود:

با حفاظ فلزی، با پسوند 2Z در شماره فنی آن
با کاسه نمد تماس، با پسوند 2RS1 در شماره فنی آن
در نوعی خاص با پسوند VT378 که اغلب در ماشن آلات صنایع غذایی استفاده می شوند.
لقی داخلی و بار حداقل: این دو مشخصه بلبرینگ شیار عمیق از فولاد ضد زنگ مانند بلبرینگ شیار عمیق معمولی می باشد.

قفسه ها:

از جنس ورق فولادی پرسکار شده، بدون پسوند
قفسه نواری از جنس ورق فولادی، بدون پسوند
قفسه پرچ شده از جنش ورق فولادی، بدون پسوند

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *