صفر تا صد رولبرینگ بشکه ای

صفر تا صد رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ های بشکه ای متشکل شده از دو ردیف غلتک که قادر به تحمل بارهای سنگین است. ساچمه های این رولبرینگ به شکل بشکه ای و با قطر زیاد طراحی شده است که باعث افزایش تحمل بار می شود. کلمه ی بشکه در این رولبرینگ به این دلیل است که غلطک های این نوع بسیار شبیه بشکه در ابعاد کوچک می باشد. رولبرینگ های بشکه ای نخستین بار توسط مهندس اروید پالمگرن در سال 1919 توسط شرکت SKF اختراع و وارد بازار شد. طراحی یاتاقان هایی که پالمگرن اختراع کرده است، مشابه طرحی است که امروزه در ماشین های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. غلطک ها در رولبرینگ های بشکه ای تعداد زیادی دارند و از ضخامت زیادی بهره مند هستند . ساچمه های بشکه ای شکل این نوع رولبرینگ سبب شده تا میزان تحمل فشار تا مقدار قابل توجهی در آن افزایش یابد و قادر باشد تا بار محوری وارد شده از هر دو سمت را به خوبی تحمل کند، همین قابلیت رولبرینگ های بشکه ای را به قوی ترین رولبرینگ تبدیل کرده است زیرا هیچ رولبرینگی به این اندازه قادر به تحمل بار نیست. این رولبرینگ ها به گونه ای طراحی شده اند که دو ردیف غلتک در یک شیار مشترک منحنی شکل درحلقه بیرونی آن ها قرار دارد و دو شیار قرار گرفته در حلقه درونی آنها نسبت به محور بیرینگ ،زاویه می سازد. رولبرینگ های بشکه ای به این منظور ساخته شده اند تا در دستگاه هایی با ناهمترازی شدید و انحراف شافت بتواند بار شعاعی سنگین و بار محوری ای که از دو جهت به آن وارد می شود را تحمل کند و در برابر فشار های ناگهانی بسیار مقاوم اند و تمام این قابلیت ها به دلیل زاویه دار بودن شیار غلتک در این رولبرینگ ها می باشد.

ویژگی‌های بلبرینگ شیار عمیق

خصوصیت دیگر آنها که به آن اشاره شد قابلیت خودتنظیم بودن است که موجب عدم حساسیت رولبرینگ نسبت به نا همراستایی شافت است همچنین محدوده دمایی کارکرد رولبرینگ های بشکه ای تا 200 درجه سانتی گراد تعیین شده است. این بلبرینگ غالباً در صنایع و ماشین آلات صنعتی با سرعت دورانی شافت بسیار بالا کاربرد دارد و عمر مفید زیادی دارد زیرا می تواند با سرعت زیاد و تولید حرارت کم کار کند.

مشخصات فنی رولبرینگ بشکه ای

این سوال ایجاد می شود که چه ویژگی ای در رولبرینگ های بشکه ای آنها را قادر به تحمل بالا در برابر نیرو ها و فشار های بسیار می سازد؟

در واقع تعبیه ساچمه ها یا همان غلتک های بلند و بشکه ای شکل در تعداد زیاد، قطور و متقارن این امکان را به رولبرینگ های بشکه ای می دهد تا مناسب ترین گزینه برای تحمل بارهای سنگین و فشار زیاد باشند. رولبرینگ های بشکه ای به این علت از دو ردیف غلتک (دو ردیفه) تشکیل شده اند تا بتوانند بارهای شعای و محوری را تحمل کنند. همچنین طرح هایی با غلتک های یک ردیفه وجود دارد که مناسب برای بارهای شعاعی بسیار کم است.

پسوندهای رولبرینگ بشکه ای

. رولبرینگ بشکه ای دارای پسوندهایی است که هر کدام نمایانگر یک ویژگی و آپشن در برینگ ها می باشد متداول ترین پسوند های رولبرینگ های بشکه ای شامل:

رولبرینگ های بشکه ای طراحی CC، CA و E

غلتک های متقارن، حلقه داخلی بدون لبه پنجره ساچمه برای هر ردیف غلتک
اگر قصد دارید از این رولبرینگ صنعتی برای سری های بسیار بزرگ استفاده نمایید، باید از طراحی هایی که با پسوندهای CAC, ECAC, CA, ECA مشخص می‌شوند، استفاده کنید. غلتک ها متقارن و حلقه داخلی لبه دار است و حلقه راهنما متمرکز بر حلقه داخلی و پنجره ساچمه کاملا یکپارچه و از جنس فولاد یا برنج می باشد.

رولبرینگ های بشکه ای مهر و موم شده
رولبرینگ های بشکه ای برای کاربرد های ارتعاشی
رولبرینگ های بشکه ای برای دستگا های انرژی بادی

سوراخ داخلی رولبرینگ های بشکه ای در دو نوع استوانه ای و مخروطی با شیب 1:30 ( پسوند K30 ) و شیب 1:12 ( پسوند K ) تولید می شود.

کاربرد های رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ بشکه ای دسته ای از بیرینگ ها هستند که از مقاومت بالایی برخوردار هستند. در ساختمان آن ها از ساچمه های بشکه ای استفاده شده است که یک تکنولوژی جدید در ساخت رولبرینگ به حساب می آید که قادر به تحمل بارهای فشاری بسیار بالا و سرعت دورانی بسیار بالا بصورت همزمان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر نسبت به کاربرد رولبرینگ بشکه ای در صنعت، شما نیاز است با کارشناسان فنی ما در شرکت هایتک صنعت تماس حاصل فرمایید. اما به صورت کلی کاربرد بلبرینگ بشکه ای را می‌توان در موارد زیر خلاصه نمود:

گیربکس ها
توربین های بادی
دستگاه های ریخته گری
پمپ ها
پنکه های صنعتی و مکانیکی
تجهیزات حفاری معدن و ساختمانی
حفاری های دریایی و نیروی دریایی

رولبرینگ

لقی داخلی رولبرینگ بشکه ای

رولبرینگ های بشکه ای بطور استاندارد با لقی داخلی شعاعی نرمال تولید می‌شوند و این رولبرینگ ها را می‌توان با لقی داخلی بیشتر و یا کمترهم تولید نمود. ویژگی مشترک رولبرینگ های بشکه ای به شرح زیر است :

روغن کاری در رینگ داخلی و یا خارجی

فلنج مرکزی
حلقه راهنما یا حلقه وسط
مهرهای یکپارچه

ویژگی مشترک رولبرینگ های بشکه ای به شرح زیر است :

روغن کاری در رینگ داخلی و یا خارجی
فلنج مرکزی
حلقه راهنما یا حلقه وسط
مهرهای یکپارچه
قفسه

قفسه رولبرینگ های بشکه ای

رولبرینگ های بشکه ای دارای انواع، ابعاد و کاربرد های گوناگونی هستند. تفاوت رولبرینگ های بشکه ای در محل قرار گیری بلبرینگ و طراحی قفسه ی داخلی و جنس قفسه ها است. مواد متداول در ساخت قفسه های این رولبرینگ ها را می‌توان در موارد زیر خلاصه نمود:

ورق فولادی
پلی آمید
برنجی
فولاد

خرید رولبرینگ بشکه ای

مهندسی بازرگانی هایتک صنعت در تامین انواع رولبرینگ های بشکه ای برای صنایع گوناگون از سابقه طولانی برخوردار است. جهت تامین رولبرینگ بشکه ای و استعلام قیمت از صفحه فروشگاه هایتک صنعت با تیم فروش هایتک صنعت در تماس باشید تا مشاوران ما بهترین گزینه موجود را در اختیارتان قرار دهند

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *